Технологія

Блок будівельний

Розрахунок необхідної кількості блоку при будівництві

При зведенні стін товщиною 40 см на один м.кв. необхідно 25 блоків, розміром 19х19х39см.

При будівництві, на один м.кв. стіни товщиною 20 см, необхідно 12,5 блока, розміром 19х19х39см.

В одному м куб. кладки 62.5 блока. Один блок заміняє ~8 цегол. Для двоповерхового будинку з залізобетонними перекриттями рекомендовано робити ширину стін в 40 см для більшої стійкості, також несуча здатність стін буде оптимальною і без ризику. При будівництві одноповерхової споруди, товщини стіни в 20 см буде достатньо. Також при використанні будівельних блоків з таких наповнювачів як: шлак та відсів рекомендовано утеплити будинок мінеральною плитою або пінополістиролом (пінопластом) товщиною в 10 см.  При будівництві триповерхового будинку, товщина стін повинна бути не меньше 40см, також рекомендовано кожні три ряди робити прмовку по всьому периметру стальною сіткою 3мм діаметром з вічком 50х50мм.

Переваги при будівництві з блоку:

  • можливість самостійної кладки малоповерхових будівель (гараж, будинок, дача);
  • звуко і тепло-непроникність стін;
  • висока швидкість укладання (в 4 рази швидше ніж при укладанні цеглою);
  • можливість зменшення товщини стін і відповідно збільшення корисної площі;
  • низька вартість;
  • можливість зменшити кількість розчину при зведенні стін;
  • можливість використовувати при будівництві меншу кількість одиниць виробу (шлакоблок замінює 6-12 шт. цегли);
  • можливість зниження тиску на фундамент (1кв. м. кладки шлакоблоку в 1,5 рази легше за вагою, ніж 1 кв. м кладки цегли, що з навантаження на фундамент в 2 рази).

 

 Блок модульний: 

Інструкція з монтажу модульного блоку виробництва Мегаблок. 


  1. Фундамент.
    Основа будь-якого паркану це фундамент. Правильно зроблений фундамент забезпечить довговічність конструкції в цілому.
    Важливий критерій для фундаменту це його глибина, відповідно заглиблюватись в землю необхідно нижче точки промерзання. Глибина промерзання грунту варіюється в залежності від типу грунтів в середньому цей показник складає від 0.8м для глинистих грунтів до 1.2м для крупнофракційних або насипних грунтів.
    Основний акцент при викопуванні фундаменту необхідно зробити на стовпчиках, оскільки будь-який паркан в основному тримається на стовпах, глибина фундаменту під стовпцями бажана 1.1-1.2м. Під прольот достатньо 0.8-1м глибиною в землі. Також під фундаментом рекомендується зробити піщано - щебневу подушку, тим самим забезпечивши відхід води, бокові стінки траншеї для фундаменту бажано вистелити гідроізоляційним матеріалом по типу поліетилен. Чим меньше фундамент буде набирати вологи тим довше він простоїть.

Перш ніж заливати бетон необхідно зробити армуючу конструкцію з металевої або композитної арматури методом перев'язування, звязавши вертикальну арматуру під стовпами з горизонтальною арматурою під прольотами.
Марка бетону рекомендована від М200.

 

Висота фундаменту над землею суттєвої ролі не відіграє, переважно цей показник складає від 10см над рівнем землі.

Ширина фундамента над поверхнею землі повинна відповідати ширині блока який планується використовувати

Для стовпчикового блока над землею необхідно випускати фундамент шириною 30х50см.

Для прольотного блока рекомендована ширина фундаменту повинна складати 19см.

Якщо фундамент буде виступати з під блока, то на цьому виступі постійно буде скоплюватись бруд та пил, який в свою чергу буде накопичувати вологу та віддавати її блокам тим самим викликаючи постійне підмокання блоків, що є не бажано для будь-якої бетонної продукції і негативно відображається на вигляді та довговічності виробу. 




  1. Монтаж блоків.

Перш ніж починати кладку першого ряду блоків, необхідно нанести на фундамент гідроізоляційний матеріал, рекомендовано використовувати двокомпонентну полімерцементну гідроізоляцію. Також можна використовувати бітумну мастику, яка наноситься в декілька шарів,  шари перекладаються руберойдом. Гідроізоляція не дасть волозі з фундаменту капілярним методом передаватись на нижній ряд блоків, викликаючи появу висолів. 

Перший ряд блоків бажано класти на морозостійкий клей для каменю/плитки. Кладка відбувається одночасно як стовпів так і прольотів порядно. 

На торці блоку необхідно наносити поліуретановий герметик квадратом, відступивши від краю 5мм. вертикальний шов між блоками регулюється хрестиками для плитки 2-3мм, це обов'язкова вимога  робити такий термічний шов, також це забезпечить акуратний вигляд вертикального шву.

Горизонтальна кладка відбувається на поліуретановий герметик , який наноситься на спеціальний монтажний виступ зверху блоку. Поліуретан дасть вам можливість легко позиціонувати блок а також герметизує шов, що облегчить процес заливки в подальшому (на малюнку відмічено червоним).

 Якщо висота прольоту більше одного ряду, тоді в клиновидну канавку в монтажному виступі зверху блоків, між першим і другим рядом, необхідно закласти арматуру 5-6мм максимально через весь прольот та запустити її в стовпчик, щоб максимально унеможливити розходження вертикальних швів між блоками. Також рекомендовано з фундаменту випустити вертикальну арматуру на висоту прольотів яка буде проходити крізь отвори в блоках і зв'язати її з горизонтальною арматурою, якщо арматура не була попередньо випущена тоді можна засверлитись та забити арматуру в фундамент на глибину 10-15см в процесі монтажу блоків, що забезпечить поперечно жорсткість конструкції (на малюнку позначена зеленим).

Після того як було вимуровано паркан, в середину блоків необхідно залити бетон, заливку бетону можливо проводити як кожен ряд так і кожні 2-3 ряди, ця процедура є обов'язковою. Бетон потрібно робити не надто рідким, марочність бетону може бути довільною, в основному це піщано-цементна суміш, ущільнювати бетон віброгрушею не можна!

Після заливки, бетону необхідно дати просохнути хоча б тиждень перш ніж накривати блоки капелюхами та парапетами.
Парапети можна встановлювати як на клей так і на поліуретановий герметик. Шви між парапетами та на стиках між парапетом та стовпчиком обов'язково необхідно промастити поліуретановим герметиком.

 

Блок декоративний рваний камінь

Декоративний блок використовується для зведення парканів, стовпчиків та оздоблення вертикальних поверхонь.

При зведенні стовпчиків для паркану існує декілька варіантів. Найбільш розповсюджені:

  • Варіант 1. Розмір 40х40см із використанням квадратних вставок;
  • Варіант 2. Розмір 40х30см з отворами для перев'язки з прольотами та використанням вставок;
  • Варіант 3. Розмір 40х40см, блок мурується замком з кутового блоку.

Розрахунок необхідної кількості блоку при зведенні паркану проводиться наступним чином. Для прольотів: необхідно погонні метри периметру (за мінусом ширини стовпчиків) помножити на висоту, таким чином ви отримаєте площу майбутнього паркану. Отриману суму множим на 12.5 (необхідна кількість блоків на 1 м²) - і ви отримаєте кількість блоків, що потрібна для зведення прольоту. Для стовпчиків: у залежності від конфігурації майбутнього стовпчика варіюється і необхідна кількість блоку, але в основному застосовується форма, у якій висота стовпчика ділиться на 20 - таким чином отримуємо кількість рядів.